מזוזה רגילה - קלף בק תשמישי קדושה
 
 
 
 
תשמישי קדושה
 
 
 
 
מוצרים:  לתשלום:לעגלת הקניותלקופה
 
 
 
 
חפש מוצר
קטגוריה:
מחיר:
-
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

מזוזה רגילה

 
 
מזוזה היא בעצם הקלף שנמצא בתוך בית המזוזה, ועליו כתובה פרשת שמע ישראל. המזוזה מהווה תשמיש קדושה שתפקידו להגן על הבית מפני כל צרה שלא תבוא. את המזוזה מכניסים לתוך בית
מזוזה, שעיצובו החיצוני אינו משנה את מהותו של תשמיש הקדושה החשוב הזה.


מהי "מזוזה רגילה"?


למעשה, כשמדברים על מראה המזוזה, מתייחסים לבית המזוזה ולא לקלף שנמצא בתוכה. חלק זה הוא שנראה לעין ועיצובו הוא שמשפיע על מראה הבית. כאמור, העיצוב אינו תורם ואינו גורע מאיכותה או מהאפקטיביות של המזוזה. כיום ניתן למצוא שלל עיצובים לבתי מזוזות, החל מעיצובים פשוטים בפלסטיק, דרך מוצרים מרשימים יותר, שעשויים ממתכת או מעץ. בכל מקרה, בית המזוזה מקובע מחוץ לבית, ולכן יהיה עשוי מחומרים עמידים, שיגנו היטב על הקלף מפני כל פגע.


כיצד שומרים על המזוזה?


בין אם בבית מקובעת מזוזה רגילה או מוצר מפואר יותר, חשוב ביותר לשמור על תקינותו של הקלף שבפנים. החשש הוא שמילה, אות או אפילו חלק מאות יימחקו, וכך תשתבש משמעות המילים והמזוזה לא תבצע את יעודה ולא תגן על הבית ועל המשפחה. הבדיקה מתבצעת אצל סופר סת"ם מקצועי ומנוסה אחת לשלוש שנים. יש להביא את המזוזה לאיש המקצוע (ביחד עם בית המזוזה), והוא יפתח אותה בעדינות, יבצע את הבדיקה ואת התיקונים הנדרשים ויחזיר את הקלף למקומו. חשוב להדגיש כי הבדיקה אינה פוגעת בבית המזוזה, בין אם מדובר במזוזה רגילה או מעוצבת. פרט לבדיקה השגרתית, אם חלילה התרחש במשפחה אירוע לא נעים, כדאי מאוד לבצע בדיקה למזוזה, גם אם הבדיקה האחרונה התקיימה לא מזמן. מזוזות רגילות לשימוש בתוך הבית הרבה פעמים, אנשים בוחרים בבתי מזוזה מפוארים עבור הכניסה הראשית לבית, אך בחדרים הפנימיים מסתפקים במזוזה רגילה. בחירה זו בהחלט מובנת, שכן ככל שהעיצוב של המוצר מרשים יותר, כן העלות שלו גבוהה יותר. בחברת קלף בק מועסקים טובי סופרי הסת"ם שדואגים לייצר קלפים כשרים ואיכותיים למזוזה. בנוסף, סופרי הסת"ם שלנו עומדים לרשותכם לצורך בדיקת כשרות המזוזה בכל עת. כל אנשי המקצוע שלנו הינם מנוסים, ובעלי ניסיון של שנים רבות, ולכן אתם תוכלו לסמוך על עבודתם באופן מלא.
 
 
 
 
מזוזה רגילה
 
 
 
 
₪0
 
 
 
לסל הקניות
 
לפרטים נוספים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 תקנון אתר,          אלקנה 10, ירושליםטל': 3215489- 072פקס: 5382056 - 02 | דוא"ל: klafback@gmail.com
קבלת קהל:  א' - ה': 11:00 - 20:00  |  ו': 10:00 - 13:00