סדר הנחת תפילין - קלף בק
 
 
 
 
תשמישי קדושה
 
 
 
 
מוצרים:  לתשלום:לעגלת הקניותלקופה
 
 
 
 
חפש מוצר
קטגוריה:
מחיר:
-
 
 
 
 
 
 
 
 

סדר הנחת תפילין

 
הנחת תפילין היא מצווה חשובה ביהדות. על פי ההלכה, גברים מעל גיל מצווה מחויבים לקשור על גופם תפילין מדי יום ולמעט ימים מיוחדים. הנחת התפילין מתבצעת רק ביום ולא בלילה, בימי חול ולא בימי שבת או חג. נהוג להניח תפילין במהלך תפילת שחרית או בתפילת מנחה של ימי צום. בנוסף, ערכת תפילין מכילה שתי יחידות עצמאיות הדורשות שמירה על סדר כפי שנקבע בהלכה. היחידות הן תפילין של יד ותפילין של ראש.
 

להלן סדר הנחת תפילין כפי שמקובל ביהדות:

 
 
1. הנחת תפילין של יד – בשלב הראשון מניחים את התפילין של יד על שריר הקיבורת של היד השמאלית. אדם שמאלי נדרש להניח את התפילין על יד ימין. הדגש בהנחת תפילין של יד הוא על כך שהתפילין יישארו נטויות לעבר הגוף.
 
 
 
סדר הנחת תפילין
 
 
 
2. הידוק – בשלב השני מהדקים את הרצועה על הזרועה ומברכים את הברכה הראשונה. מהשלב הזה אסור לדבר, עד הנחת תפילין של ראש, וזאת כדי שהברכה תחול על שתי היחידות.
 
3. כריכה – בשלב השלישי כורכים את הרצועה של תפילין של יד על הזרוע ועל היד. הכריכות על האצבע מתבצעות רק לאחר הנחת תפילין של ראש.
 
4. הנחת תפילין של ראש – בשלב הרביעי מניחים תפילין של ראש ומקפידים על כך שבית התפילין יישאר באמצע גובה הראש ומעל המצח. תפילין של ראש לא צריכים לנוח על המצח עצמו.
 
5. כריכה – בשלב החמישי כורכים את רצועת התפילין של היד על האצבע האמצעית ומגלגלים את שאריות הרצועה על כף היד. לאחר מכן מכניסים את קצה הרצועה לתוך הכריכה הסופית.
 
עם תום סדר הנחת תפילין כפי שמצוין לעיל ניתן לברך את ברכת התורה ולקרוא את פרשיות שמע ישראל. מבחינת זמן ספציפי, ההנחה מתבצעת מהרגע בו מאיר היום ועד שקיעת השמש. רצוי להניח תפילין מיד בבוקר אך במידה והדבר אינו מתאפשר ניתן להניחן עד השקיעה.
 

מדוע חשוב להקפיד על סדר הנחת תפילין?

 
מקור מצוות התפילין מופיע במקרא ובהגות היהודית מתייחסים אליה מטעמים שונים. ראשית, מטרת התפילין היא לחבר את האדם לעניין האלוהי ולהוות זכר ליציאת מצרים. שנית, לפי הרמב"ם ניתן להיעזר בתפילין כדי לשפר את התנהגות האדם ולפי ספר החינוך מדובר על מצווה שמטרתה לשמש בתור תזכורת לנשמה ולצלם. מעבר לכך, מצוות התפילין מזוהה עם סגולה מיוחדת להרחיק אויבים וחורשי מזימות.
 
סדר הנחת תפילין מסייע לאדם להכפיף את מוחו ואת ליבו לבורא עולם. שמירה על סדר ההנחה היא חלק בלתי נפרד מהמצווה. למרות שמדובר על חמישה שלבים, אפשר להתרגל אליהם בקלות במידה ושומרים על המצווה מדי יום.
 
יש לכם שאלות על הנחת תפילין? רוצים לרכוש ערכה חדשה? השאירו פרטים באתר ונציגי חברת קלף בק ישמחו לעמוד לרשותכם.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 תקנון אתר,          אלקנה 10, ירושליםטל': 3215489- 072פקס: 5382056 - 02 | דוא"ל: klafback@gmail.com
קבלת קהל:  א' - ה': 11:00 - 20:00  |  ו': 10:00 - 13:00