תפילין לבר מצווה - קלף בק, כל סוגי התפילין במקום אחד
 
 
 
 
תשמישי קדושה
 
 
 
 
מוצרים:  לתשלום:לעגלת הקניותלקופה
 
 
 
 
חפש מוצר
קטגוריה:
מחיר:
-
 
 
 
 
 
 
 
 

תפילין לבר מצווה

 
בר מצווה הוא הכינוי היהודי ליום ההולדת ה-13 של נער, כמו גם כינוי לנער עצמו שהגיע לגיל הזה. יום ההולדת מציין לפי המסורת היהודית את המעבר לבגרות והוא כולל חובה לקיים את מצוות הדת. הסיבה לכך היא הבדלה המתבצעת בתורה בין "איש" לבין מי שעדיין אינו איש. נער שהגיע לגיל 13 מצטרף למניין ואביו חייב לחנכו בקיום המצוות.
 
לפרטים נוספים ולכל בקשה אנו כאן בשבילכם 
 5370634 – 02
 

טקס בר מצווה נחלק לשניים ובו מתנסה הילד גם בהנחת תפילין:

 
 
א.טקס הנחת תפילין – זהו טקס המתקיים באמצע השבוע ועל פי רוב משולב עם העלייה לתורה בימים שני או חמישי. במהלך הטקס הילד מניח בפעם הראשונה תפילין של יד ותפילין של ראש.
ב.עלייה לתורה – זהו טקס הנערך בשבת ובו הילד קורא בתורה. הסיבה להפרדה בין הטקסים היא שלא ניתן להניח תפילין בשבת. מצוות הנחת תפילין תקפה לימי חול בלבד ולכן הילד מתנסה בה לפני שהוא עולה לתורה בעצמו.
 
 
 

כיצד בוחרים תפילין לבר מצווה?

 
הורים המעוניינים לרכוש תפילין לבר מצווה של ילדיהם צריכים לדעת כיצד לעשות זאת. יש לפחות ארבעה סוגים שונים של תפילין, הנבדלים אחד מהשני בעיקר ברמת ההידור. אלו הקריטריונים העיקריים על פיהם כדאי לבחור תפילין:
 
א. עטרת – עטרת היא צורת האותיות כפי שדורשת ההלכה, או על פי מסורת הכתיבה. בתפילין מהודרות העטרת תהיה בדקדוק נאה במיוחד גם מבחינת יופי וגם מבחינת חדות הכתיבה.
 
ב. הנחיות סופרים – כל הכתבים עוברים אבחון ודירוג על ידי סופרי סת"ם מוסמכים ומיומנים. ככל שהנחיות הסופרים מוקפדות יותר, כך צפוי מחיר התפילין לעלות.
 
ג. הקלף - בתשמישי קדושה רגילים הקלפים עומדים בדרישות ההלכה ונרכשים ממפעלים מסוימים, בעוד בתשמישי קדושה יוקרתיים הקלף נקנה או מיוצר רק במפעלים ספציפיים ועל פי הנחיות הבד"צ.
 
ד. בתי התפילין – גם כאן ניתן לזהות הבדלים באיכות בתי התפילין בין תשמישי קדושה בטווח מחירים שונה.
 
ה. רצועות התפילין – רצועות יכולות להירכש דרך מפעלים ידועים בהכשר מקומי, או תוך השגחה ופיקוח על העורות מתחילת העיבוד על ידי משגיח בד"צ. בכל מקרה, תהליך העיבוד של הרצועות חייב להתבצע על ידי יהודים שומרי תורה ומצוות.
 

היכן רוכשים תפילין לבר מצווה?

 
לא רק שומרי מסורת מתעניינים לגבי רכישת תפילין או תשמישי קדושה. מומלץ לאסוף המלצות על מקומות דרכם ניתן לרכוש תפילין כשרות. חשוב לקרוא מידע על תפילין באתרי האינטרנט, להתייעץ עם רב מקומי או לערב בני משפחה וחברים עם ניסיון. התפילין מלוות את הילד מגיל מצווה ולאורך שנים רבות. בגיל 13 מצטרף הילד לציבור הכפוף לחובות מוסריות ועליו להיות בעל תפילין מהודרות ככל האפשר.
 
יש לכם שאלות על תפילין לבר מצווה? השאירו פרטים או צרו קשר עם נציגי קלף בק.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 תקנון אתר,          אלקנה 10, ירושליםטל': 3215489- 072פקס: 5382056 - 02 | דוא"ל: klafback@gmail.com
קבלת קהל:  א' - ה': 11:00 - 20:00  |  ו': 10:00 - 13:00